Abone Ol

Kepez Belediyesi İlçedeki Kır Çiçeği Caddesi'ni Yeşillendiriyor

Kepez Belediyesi, Kır Çiçeği Caddesi'nde yeşil alan düzenlemesi yapıyor. Bu çalışma, caddenin Beşkonaklılar Bölümü'nde gerçekleşiyor. 

Yayınlanma: 11:08 21-08-2023
Güncellenme: 11:08 21-08-2023
Kepez Belediyesi İlçedeki Kır Çiçeği Caddesi'ni Yeşillendiriyor

Kepez Belediyesi, mahalle parkı yatırımlarını sürdürürken, çevresindeki altyapı çalışmaları ve konut yapımı tamamlanan caddeleri de yeşil alan düzenlemesiyle güzelleştiriyor. İlçede güzelleştirilen yerlerden biri de ilçenin doğu yakasındaki Kır Çiçeği Caddesi oldu. Kepez Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, caddenin Beşkonaklılar Bölümü’ne yeşil bir kimlik kazandırıyor. Yeşil alan düzenlemesi, caddenin plan işlevi yeşil bant olan kısmında yapılıyor.

Beşkonaklılar’a yeşil bant

Park ve Bahçeler Müdürlüğü, aynı bölgede geçtiğimiz yıllarda 3 bin metrekare yeşil bant alanını düzenlemişti. Bu düzenlenen alanın devamındaki 634 metrekare yeşil bant da plandaki işlevine uygun hale getiriliyor. Yeşil bant düzenlemesi, caddenin bu bölümündeki altyapı çalışmalarının ve konut yapımının tamamlanmasından sonra başlatıldı.

Müdürlük işçileri, yeşil alan düzenlemesi çerçevesinde kamyonlarla getirilen toprağı iş makinesi yardımıyla yeşil bant alanına seriyor. Bu çalışmayla alanın tesviyesi yapılıyor. Zemin, sulama ve aydınlatma tesisatıyla ilgili altyapı çalışmaları bittikten sonra araziye, çim ekimi yapılacak ve zeytin ağaçları dikilecek.

Yeşil bant çalışması devam edecek

Park ve Bahçeler Müdürlüğü yetkilileri, 634 metrekare yeşil banttaki düzenlemenin önümüzdeki aylarda tamamlanacağını, Kır Çiçeği Caddesi’nde yeşil bant çalışmasının devam edeceğini ifade ettiler. Yeşil bant düzenlemesiyle, Kır Çiçeği Caddesi’nin çevresindeki atıl alanlara şehir estetiği kazandırılıyor.

Kaynak:
Etiketler:
Editör: Ebru Aşitan - ebruasitan@ulkedenhaberler.com.tr

Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
0 Yorumlar
Bizi Takip Edin

ÇOK OKUNANLAR

GÖZDEN KAÇMASIN