Bayraktar TB3 SİHA'dan Yeni Başarı

Türkiye'nin milli ve özgün SİHA'sı Bayraktar TB3'ün 2. prototipi, 2. uçuş testini de başarıyla tamamladı.

Yayınlanma: 12:03 28-03-2024
Güncellenme: 12:03 28-03-2024
Bayraktar TB3 SİHA'dan Yeni Başarı

Türkiye Savunma Sanayi’nde önemli hamleler yapmaya devam ediyor. Baykar’ın milli ve özgün olarak geliştirdiği Bayraktar TB3 SİHA'da sona doğru gelinirken, BAYKAR Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar bir testin daha fire vermeden tamamladığını duyurdu.

2. PROTOTİP 2. UÇUŞ TESTİ

Bayraktar TB3 SİHA 2. Prototip 2. Uçuş test uçuşunu da başarıyla tamamladı. Selçuk Bayraktar o anlara dair görüntüleri resmi sosyal medya hesabından paylaştı.

İşte Bayraktar'ın sosyal medyasından o paylaşımı;

TCG ANADOLU’DAN İLK UÇUŞ 2024’TE

Bayraktar TB3 SİHA, katlanabilen kanat yapısıyla TCG Anadolu gibi kısa pistli gemilerden kalkış ve iniş kabiliyetine sahip dünyadaki ilk silahlı insansız hava aracı olacak. Baykar Yönetim Kurulu Başkanı ve Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, Bayraktar TB3 için 2024 yılı içinde TCG Anadolu gemisinde testlere başlanmasını planladıklarını açıklamıştı.

Bayraktar TB3’ün sahip olacağı kabiliyetler bu sınıftaki insansız hava araçları açısından da önemli bir yenilik olacak.Görüş hattı ötesi haberleşme kabiliyetine de sahip olacak milli SİHA, bu sayede çok uzun mesafelerden kumanda edilebilecek. Böylece keşif-gözetleme, istihbarat ve taşıdığı akıllı mühimmatlar ile taarruz görevlerini deniz aşırı hedeflere karşı icra ederek Türkiye’nin caydırıcı gücünde çarpan etkisi yapacak.

Kaynak:
Etiketler:
Editör: Sena Kaya - senakaya@ulkedenhaberler.com.tr

Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
0 Yorumlar
Bizi Takip Edin

ÇOK OKUNANLAR

GÖZDEN KAÇMASIN