Karateci Çocuk, TRT 1'de yeniden ekranlarda

"Karateci Çocuk" filmi, 16 Ocak 2024 Salı akşamı saat 20.00'de TRT 1 ekranlarında yeniden izleyiciyle buluşuyor.

Yayınlanma: 09:01 17-01-2024
Güncellenme: 09:01 17-01-2024
Karateci Çocuk, TRT 1'de yeniden ekranlarda

Kareteci Çocuk, TRT 1 ekranlarında yeniden izleyiciyle buluşuyor. Yönetmen koltuğunda Harald Zwart'ın oturduğu film ilham verici bir hikayeye odaklanıyor.

KARATECİ ÇOCUK FİLMİ OYUNCULARI

Karateci Çocuk filminin başrollerinde Jackie Chan ve aktör Will Smith'in oğlu Jaden Smith’in yer alıyor.

Jackie Chan

Jaden Smith

Taraji P. Henson

KARATECİ ÇOCUK FİLMİ KONUSU

Dre, Detroit’in en klas çocukları arasındayken çok farklı bir memlekette yeni bir hayat kurmak zorunda kalmıştır. Popüler bir Amerikan çocuğu olabilecekten; annesinin (Taraji P. Henson) kariyeri ikisinin de yolunu Uzak Asya'ya, Çin’e götürür. Başlangıçta arkadaş edinme konusunda zorluk çeken kahramanımız, zamanla sınıf arkadaşı Mei Ying’e yakınlık hisseder ve şanslıdır ki Ying de ona karşı boş değildir. Sorun şu ki kültürler arasındaki uçurum böyle bir arkadaşlığı olanaksız kılmaktadır. Daha da kötüsü, sınıfın kabadayısı olan Cheng, Dre’ye düşman olup kahramanımıza nefes aldırmamaya yeminlidir.

Dre yalnızca yüzeysel derecede karate bilmektedir; kung fu diyarında, Cheng ise karateci kahramanımıza aman vermez ve onu acımasızca yere yapıştırır. Farklı bir diyarda, yabancı bir ülkede yalnız olduğunu hisseden Dre’nin, tamirci Bay Han (Jackie Chan) dışında konuşacağı kimsesi yoktur. Aslında bir kung fu ustası olan Bay Han ve Dre birlikte çalışmaya başlayarak bir dostluğa adım atar ve kung fu turnuvasında Cheng’le son bir karşılaşmaya doğru ilerlerler. Han, Dre’ye kung fu’nun yumruk ve savuşturmayla değil, olgunluk ve sükunetle ilgili olduğunu anlatırken, Dre de kabadayılarla yüzleşmenin, hayatının dövüşü olacağını öğrenir.

Kaynak:
Etiketler:
Editör: Sena Kaya - senakaya@ulkedenhaberler.com.tr

Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
0 Yorumlar
Bizi Takip Edin

ÇOK OKUNANLAR

GÖZDEN KAÇMASIN